Jak pečovat o vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou krásné, pevné a odolné. Stálý vzhled je však nutné udržovat. Ani sebedražší materiál neodolá běžnému náporu prachu, skvrn a drobných nečistot. Jak správně pečovat o vinylové podlahy? Není to tak složité ani časově náročné, chce to hlavně důslednost.

Pozor na škrábance a rýhy

Slabinou všech podlahových krytin je mechanické poškození. Prvním krokem je proto jednoduchá prevence. Opatřete židle a pohyblivý nábytek speciálními kluznými podložkami. Vstupní prostory doplňte rohožemi, které většinu nečistot zachytí. A také dbejte na luxování nebo zametání. Podlahy nestačí jen setřít mopem, právě roztírání vody s čistícím prostředkem může uvolnit pevné nečistoty a způsobit nehezké rýhy. Mnohdy luxování bohatě zastoupí běžný úklid. Vysavač pohltí nečistoty bezpečně a snadno se dostane i do členitých míst, rohů nebo za dveře.

Pozor na vodu

Vinylové podlahy mají vynikající odolnost vůči vodě, ale velké kaluže mohou způsobit neplechu. Stejně jako u parket může přebytek vody zatékat mezi spáry a měnit tvar lamel. Mop je třeba dobře ždímat, tak aby podlaha sama oschla během pěti minut. K čištění můžete použít běžné neutrální prostředky. Obchody nabízí i řadu upravených prostředků určených přímo na vinylové podlahy, ty pak přidávají ochranné složky, pečují o barvu a podobně.

Na výrazné nebo odolné skvrny můžete aplikovat prostředek ve větší koncentraci a nechat jej chvíli působit. Použít můžete i jemné kartáče nebo houbičky. Z povrchu vinylových podlah se dobře čistí i poměrně úporné skvrny od jídla nebo vína.

Úklid vinylových podlah vás bude stát poměrně minimální úsilí. I proto je tento typ podlah tak oblíbený. Ve vzorníku barev a vzorů můžete vybírat zdařilé napodobeniny dřeva, ale i výrazné moderní barvy a design. Podlaha nebude přílišnou investicí, a přesto skvěle poslouží s dlouhou životností a stálou krásou.

Novinky

Sleva!

10% sleva na laminátové plovoucí podlahy MEISTER

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.:
Václav Horkel
mob. 775 077 987

Jaroslav Macháček
mob. 776 572 485

Iveta Kolářová
mob. 777 195 649

E-mail: vmpodlahy@vmpodlahy.cz


Prodejna Tábor
Stránského 2255
390 02, Tábor
mapa zde