Jak vybírat podlahu podle vzhledu

Výběr podlahy nerozhoduje pouze o zvukové a tepelné izolaci nebo náročnosti údržby. Barvou a materiálem podlahy můžete opticky doslova proměnit celý interiér. Velká plocha může rozjasnit a zvětšit, může přidat pocit komfortu nebo luxusu. Jak vybrat podlahu správně?

Nadčasově elegantní dřevo

Dřevěné podlahy jsou bezesporu velkou investicí, ale jsou také rozhodně investicí, která se vám vyplatí. Přirozená kresba dřeva působí harmonicky a stálou krásou. Hodí se pro vybavení starších domů s historií i pro ultra moderní domácnost. Velkou výhodou je maximální odolnost a stálost. Navíc odstíny dřeva můžete vybírat v širokém spektru tónů a dál je upravit třeba mořením. Dřevěná podlaha bude dokonalým základem a s jejím výběrem prostě neuděláte chybu.

Vinyl nebo plovoucí podlahy?

Obě varianty jsou skvělé. Obě podlahy mají dostatečnou odolnost vůči mechanickému poškození, nabízí pestrou škálu barev a desénů. Plovoucí podlahy nabízí příjemný bonus v dostupné ceně. Vinylové podlahy jsou sice dražší, ale vyšší cenu kompenzují také vyšší odolností vůči vodě.

Směr pokladu dílů podlahy a výběr barvy vám navíc dovolí mistrně využít dispozice místnosti. Směrem položených lamel můžete opticky zešířit nebo zvětšit prostor, barvou můžete projasnit. Díky skvělé ceně si můžete dovolit sjednotit podlahy třeba v celém bytě současně.

Podlaha pro zimomřivé

Pokud si chcete vybrat podlahu, která bude nejen krásná a stálá, ale navíc bude velmi dobře izolovat teplo, pak doporučujeme korek. I zde najdete klasické barvy a motivy, navíc korek působí velmi příjemně i při pochůzce bosou nohou. Ušetříte za topení, lépe udržíte teplotu interiéru. S údržbou si nemusíte dělat zásadní starosti, korek se udržuje běžným vysáváním, zametáním i stíráním.

A co staré dobré lino?

PVC nebo linoleum je stále populární, nebojte se ani těchto „starších“ typů podlah. Lino skvěle využijete ve vstupních často namáhaných prostorech, je vynikajícím vybavením na chaty a chalupy, pro provozovny nebo sklady. Prostě všude tam, kde chcete udržet čistotu, zajistit hezký vzhled a zároveň nemůžete nebo nechcete investovat zbytečně vysoké částky.

Novinky

Sleva!

10% sleva na laminátové plovoucí podlahy MEISTER

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.:
Václav Horkel
mob. 775 077 987

Jaroslav Macháček
mob. 776 572 485

Iveta Kolářová
mob. 777 195 649

E-mail: vmpodlahy@vmpodlahy.cz


Prodejna Tábor
Stránského 2255
390 02, Tábor
mapa zde