Plovoucí podlahy se vyrábí jako vrstvené

Podlahy se v posledních letech výrazně změnily a hitem se staly plovoucí podlahy. Není vhodné se ptát hned na jejich materiál. Ten může být totiž různý. To, co plovoucí podlahy charakterizuje, je způsob pokládky. Nášlapná vrstva není nikdy spojena s nosným podkladem. Nad ním jako by plavala. K podkladu se nelepí ani nepřitlouká. Pokud jde o model podlahy se spojením na tzv. klik, nelepí se ani spoje. V tom případě jde o rozebíratelnou podlahu.

Vrstvení zlepšuje vlastnosti podlahy a též se snižuje cena materiálu. Pokud je třeba pohledová a současně pochozí vrstva ze dřeva, bylo zapotřebí jej použít pouze v tenké vrstvě, třeba do tloušťky 3 až 5 mm. Což výrazně snížilo cenu podlahy.

Jednotlivé vrstvy v plovoucích podlahách mají různé vlastnosti. Plovoucí podlahy bývají seskládány doslova jako sendvič. Ten může obsahovat například tepelněizolační či hluk tlumící vrstvu. Z pohledového hlediska je pak nejdůležitější vrstvou již zmíněná pohledová.

Druhy plovoucích podlah podle nášlapné vrstvy

Pohledová nášlapná vrstva bývá z různých materiálů. Nejlevnější bývají laminátové plovoucí podlahy. Ty už dávno nejsou pouze hladké a jiné povrchy nenapodobují jenom opticky. I na dotek dokážou věrně napodobit dřevo, dlažbu či kámen. Ještě lepší vlastnosti a obvykle i vzhled nabízí vinylové plovoucí podlahy. Vyrábí se z polyvinylchloridu, skvěle izolují hluk a pořídíte je i ve verzích vhodné do vlhkého prostředí, jako jsou například koupelny. Pokud chcete dřevěnou plovoucí podlahu, může její povrch tvořit dýha, nebo masivní dřevo ve vrstvě mezi 3,6 a 5 mm.

Novinky

Sleva!

10% sleva na laminátové plovoucí podlahy MEISTER

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.:
Václav Horkel
mob. 775 077 987

Jaroslav Macháček
mob. 776 572 485

Iveta Kolářová
mob. 777 195 649

E-mail: vmpodlahy@vmpodlahy.cz


Prodejna Tábor
Stránského 2255
390 02, Tábor
mapa zde