Dřevěné podlahy mohou mít několik podob

Někdo si jiné než dřevěné podlahy v interiéru neumí ani představit. Připadá nám, že jsme si domů přinesly kousek přírody. Proto si ve starších bytech restaurujeme a pak hýčkáme staré dřevěné parkety a na chalupách ty z dřevěného masivu. Dřevo instalujeme i na podlahy novostaveb. Je krásné, i když může mít své mouchy.

Tradiční dřevěné podlahy bývaly z masivu. Spojovaly se přitloukáním k podkladu nebo perodrážkou. Ve starších městských bytech narazíte na parketové podlahy a na kazetové parketové podlahy. I dnes se můžeme setkat s aplikacemi těchto typů podlah, ale spíše je nahrazují plovoucí podlahy s dřevěnými nášlapnými vrstvami. Vrstvený sendvič plovoucí podlahy eliminuje nevýhody dřeva. Zrychluje se též instalace podlahy. Nášlapná vrstva ze dřeva bývá obvykle do 5 mm tlustá, co umožňuje dokonce i restaurování těchto podlah šetrným broušením. Jinou možností, než aplikovat na povrch masivní dřevo, je použití dřevěných dýh.

Dřevěné podlahy si však nerozumí s vlhkem ani se změnami teplot

Dřevo je dřevo, takže na jedné straně máme jeho krásu, na druhé pak malou odolnost vlhkosti. Dřevo se vlivem vlhkosti deformuje a kroutí. Při vysokých teplotách zas dřevo sesychá a vytvářejí se spáry. Tato negativa eliminuje sendvičové složení plovoucích podlah s dřevěnou nášlapnou vrstvou. Přesto se ani vrstvené dřevěné podlahy nedoporučují do vlhkých prostor, jako jsou koupelny nebo předsíně, rovněž se příliš nehodí pro podlahové vytápění. Problematické mohou být ale i radiátory, kdy může v jejich blízkosti docházet k negativním vlivům na dřevěnou podlahu. Milovníky přírodních materiálů v interiéru však neodradí nejspíš ani tato negativa.

Novinky

Sleva!

10% sleva na laminátové plovoucí podlahy MEISTER

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.:
Václav Horkel
mob. 775 077 987

Jaroslav Macháček
mob. 776 572 485

Iveta Kolářová
mob. 777 195 649

E-mail: vmpodlahy@vmpodlahy.cz


Prodejna Tábor
Stránského 2255
390 02, Tábor
mapa zde