Korkové podlahy

Korek je ryze přírodní materiál – pružný, měkký, navíc odpuzuje prach a nedá šanci plísním a bakteriím. Nejčastěji se používá k obkladům stěn a jako podlahová krytina.

Struktura korku umí imitovat mramor, přírodní kámen, keramiku a žíhání v různých barevných odstínech. Korkové čtverce různé barvy lze pokládat jako šachovnici i originální obrazce. Ve své přírodní podobě se korek drží odstínů hnědé, a rozumí si tak s venkovsky laděným stylem.

Korková podlaha hřeje, je pružná a měkká, příjemná chodidlu a šetrná ke kloubům. K plusům patří i zvuková a tepelná izolace. Korková krytina zvýší teplotu v místnosti o 1,5 st. Celsia. Hodí se i pro teplovodní a elektrické podlahové vytápění.

Korkové podlahy jsou antistatické – odpuzují prach. Nepřitahují plísně, roztoče ani bakterie, jsou vhodné i pro alergiky, umí si poradit s vlhkostí.

Při pokládce korkové podlahy můžeme volit ze dvou variant. Buď můžeme lepit korkové dlaždice k povrchu nebo můžeme zvolit korek jako plovoucí podlahu. Přímé lepení bezpodmínečně vyžaduje pevný,  suchý a rovný povrch bez trhlin.

Korkové podlahové krytiny se vyrábějí převážně v tl. 2, 3 až 6mm a v několika variantách povrchových úprav.

Od povrchové úpravy se odvíjí vlastnosti vybrané podlahy. Olejované podlahy mají nejpřirozenější vzhled a jsou nejteplejší. Podlahy s vinylovou folií se mohou pochlubit zátěží až 42, což je střední zátěž v průmyslových prostorách, ale zároveň patří mezi nejchladnější korkové podlahy. Nejběžnější povrchová úprava je lakování. Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu a včasnou renovaci, aby se zajistila dlouhá životnost těchto podlah.

Na naší vzorkovně nabízíme korkové podlahy Wicanders aj.

KOREK je podlaha vašich ideálů. Svou odolností, snadnou údržbou, teplotním vjemem a elegantním pohodlím, pomáhá naplnit Vaše sny.

 

Novinky

Sleva!

10% sleva na laminátové plovoucí podlahy MEISTER

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.:
Václav Horkel
mob. 775 077 987

Jaroslav Macháček
mob. 776 572 485

Iveta Kolářová
mob. 777 195 649

E-mail: vmpodlahy@vmpodlahy.cz


Prodejna Tábor
Stránského 2255
390 02, Tábor
mapa zde